Kadra





Oskar Henczel

Absolwent Państwowego Studium Stenotypii i Języków Obcych o profilu Handel Zagraniczny, Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej (Logistyka Transportu Samochodowego), oraz studiów MBA Executive przy Francuskim Instytucie Zarządzania.
Z branżą TSL (Transport Spedycja Logistyka) związany od 1996 roku. Praktyczną wiedzę, doświadczenie i umiejętności zdobywał od podstaw, zaczynając pracę jako asystent spedytora, fakturzysta, a w kolejnych latach spedytor międzynarodowy całopojazdowy i drobnicowy, kierownik działu spedycji międzynarodowej, dyrektor handlowy, dyrektor operacyjny w kilkudziesięcioosobowej organizacji po managera projektu logistycznego w dużej korporacji.
Z funkcjonowaniem logistyki zapoznał się zarówno od strony spedytora, przewoźnika, klienta jak i producenta oprogramowania klasy TMS. Dodatkowo przez ponad trzy lata prowadził zajęcia laboratoryjne na Wydziale Transportu Politechniki Warszawskiej – Technika i Organizacja Transportu Samochodowego.
Jego specjalizacja to międzynarodowa spedycja drobnicowa, którą zajmuje się od ponad 15 lat. Praktyczna znajomość europejskiego rynku drobnicy międzynarodowej, doświadczenie w prowadzeniu negocjacji oraz gruntowna wiedza o sposobach organizacji przewozu towarów drobnicowych to jego mocne strony.




Paweł Koliński

Absolwent kierunku Logistyka (specjalizacja Logistyka przedsiębiorstw) Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, którą ukończył z wyróżnieniem.
Doświadczenie zawodowe w branży TSL zdobył pracując w przedsiębiorstwach spedycyjno-transportowych na stanowiskach spedytora krajowego i międzynarodowego, team leadera oraz managera. Zaczynając od spedycji drobnicowej na kierunku niemieckim i przechodząc do spedycji całopojazdowej w swojej pracy  odpowiedzialny za przebieg całego procesu spedycyjnego, kontakt i pozyskiwanie klientów oraz rozwój działu spedycji. Specyfikę branży poznał zarówno od strony biurka jak i trasy. Współzałożyciel firmy spedycyjnej.
W INPRACTICE przybliży tematykę spedycji od strony spedytora i przedstawiciela handlowego oraz pokaże praktyczne aspekty pracy w transporcie drogowym. Na jego bloku szkoleniowym poznasz cały proces logistyczny od momentu pozyskania klienta do wystawienia faktury i obsługi posprzedażowej.

Piotr Toczyłowski

Manager i specjalista do spraw spedycji lotniczej.

W branży cargo  od 1999 roku. Zawsze blisko miejsca akcji w transporcie lotniczym, uczestniczył w tworzeniu procesów spedycyjnych,  zarządzał zespołami, poczynając od niewielkiej firmy z kapitałem zagranicznym, na światowych  liderach skończywszy. Aktualne piastuje stanowisko Airfreight Managera w firmie Raben Logistics Polska Sp. z o.o. Do jego obowiązków wciąż należy obsługa klienta, bukowanie, praca w informatycznych systemach, zarządzanie relacjami z  podwykonawcami. 

Na zajęciach Piotr podzieli się długoletnią wiedzą praktyczną z zakresu transportu lotniczego, obowiązujących ograniczeniach i aktualnych możliwościach. Opowie o specyfice pracy, jej mocnych i słabych stronach.  Scharakteryzuje dostępne narzędzia, przedstawi obecne  tendencje rynkowe oraz  oczekiwania pracodawcy. Opisze najczęściej  występujące błędy oraz przypadki, którym należy przeciwdziałać podczas aranżacji transportu lotniczego. Zaproponuje  dobre praktyki pomocne w codziennej pracy.

Całość zajęć w formie warsztatowej będzie „okraszona przykładami z życia” .

Jeśli chcesz poczuć klimat pracy w spedycji lotniczej, uzyskać odpowiedzi na pytania branżowe, czy też  związane ze ścieżką Twojej  kariery specjalisty ds. transportu lotniczego - zapisz się na kurs.

A jeżeli już pracujesz w tej branży, a chciałabyś / chciałbyś podnieść swoje kwalifikacje poprzez uporządkowanie wiedzy – również zapisz się na kurs.



Anna Nowakowska
Jej przygoda z branżą TSL rozpoczęła się w 2010 roku w Gdańsku i od tamtej pory przeszła przez praktycznie wszystkie szczeble logistyczne w transporcie drogowym. Jej wiedza i doświadczenie zawodowe skupia się wokół pracy dyspozytora. Na jej bloku szkoleniowym poznasz specyfikę bycia przewoźnikiem oraz jak skutecznie pprowadzić” 30 aut. Jeżeli chcesz poznać praktyczną stronę bycia przewoźnikiem, zostać pracownikiem firmy transportowej lub taką otworzyć to właśnie Hania przybliży Ci wszystkie aspekty pracy w transporcie drogowym. Na jej bloku szkoleniowym poznasz zagadnienia rentowności trasy, obliczania stawek i czasu pracy kierowcy, a także poznasz różnice pomiędzy „patelnią” a „wanną” i dowiesz się co to są „gwiezdne wojny” ;)



Maciej Chądzyński
Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie na kierunkach: Logistyka (specjalizacja: Logistyka przedsiębiorstw) oraz Bezpieczeństwo Narodowe (specjalizacja: Zarządzanie kryzysowe). Poszerzył swoją wiedzę z zakresu logistyki i spedycji międzynarodowej kończąc Studia Podyplomowe Transportu i Spedycji w Wyższej Szkole Handlowej.

W branży TSL od IV roku studiów, kiedy to podjął pierwszą pracę na stanowisku asystenta spedytora morskiego w firmie Raben Sea&Air. Przebieg kariery zawodowej to pokonywanie kolejnych etapów wtajemniczenia z zakresu transportu morskiego. Obecnie zajmuje stanowisko Sea Freight Coordinator w firmie Allport Cargo Services.
Podczas jego zajęć poznasz specyfikację transportu morskiego od A od Z. Jeśli chcesz wiedzieć, jak przebiega proces transportu towaru drogą morską, z czego wynikają najczęstsze uszkodzenia ładunku podczas przewozu, do czego- oprócz rzeczy oczywistych- używane są kontenery, a także wiele innych informacji z zakresu spedycji morskiej - ten blok będzie zdecydowanie dla Ciebie.


Rafał Kula
Od 2008 roku pracownik w warszawskiej kancelarii brokerskiej Alfa Strategy sp. z o.o. specjalizującej się w obsłudze firm z branży TSL. W roku 2012 zdał z wynikiem pozytywnym egzamin przed Komisją Egzaminacyjną dla Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych w zakresie ubezpieczeń. Członek Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.
Praktyk ubezpieczeniowy zajmujący się na co dzień konstruowaniem programów ubezpieczeniowych dla firm transportowych oraz nadzorem nad prowadzonymi przez zakłady ubezpieczeń postępowaniami likwidacyjnymi. Na swoich zajęciach przybliży wszystkie prawne aspekty transportu porównując teorię do praktyki oraz doradzi jak postępować w wielu sytuacjach, z którymi spotykamy się na co dzień w pracy.