SPEDYCJA LOTNICZA - 16 LISTOPADA 2019 SOBOTA

369.00

Spedycja LOTNICZA /wprowadzenie do frachtu lotniczego/ 8 godzinny blok szkoleniowy, który przybliży praktyczne aspekty pracy w transporcie lotniczym.  


TERMIN SZKOLENIA - 16 listopada 2019 SOBOTA

CERTYFIKAT - Szkolenie zakończone certyfikatem potwierdzającym uczestnictwo w kursie.

ZAPISY - ZAPISZ SIĘ WYSYŁAJĄC SWOJE ZGŁOSZENIE NA MAIL SZKOLENIA@INPRACTICE.PL 


1. Dla kogo jest szkolenie?

  • osoby, które chcą rozpocząć pracę w branży spedycyjno-transportowej, 
  • studenci,
  • osoby uczące się
  • także osoby, które pracują na stanowiskach związanych z transportem, np. specjaliści ds. logistyki

2. Program szkolenia

1. Ogólne charakterystyka rynku i jego potrzeb transportowych
2. Samoloty - ludzie i cargo
3. Główne kierunki oraz porty lotnicze
4. Towary w transporcie lotniczym
5. Regulacje prawne
6. Proces oraz uczestnicy frachtu
6. Ofertowanie - taryfy oraz zasady kalkulacji
7. Trudne sytuacje
8. Aspekty sprzedażowe frachtu lotniczego
9. Case study
10. Podsumowanie

Szkolenie to pozwoli Ci zrozumieć jak wygląda świat z perspektywy wymiany handlowej a tym samym szlaków handlowych. Jakie produkty wytwarza się w poszczególnych krajach a następnie transportuje do Polski oraz wysyła z Polski. Co jest głównym wyznacznikiem wyboru środka transportu jak i, która z dróg będzie najbardziej optymalna. Dowiesz się, które porty lotnicze są
wykorzystywane przy połączeniach do i z Polski i jakie regulacje prawne normują oraz warunkują wykonywanie transportu lotniczego. Wreszcie dowiesz się ile stron jest zaangażowanych w obsługę jednej przesyłki lotniczej oraz ile czasu to zajmuje.

Strona handlowa usługi również stanie się dla Ciebie zdecydowanie bardziej przejrzysta. Przybliżymy Ci jak się kontaktować ze światem aby zaoszczędzić czas szczególnie, iż mamy do czynienia z różnicą czasu. Kiedy zaczynasz pracę Azja powoli zaczyna kończyć ją a kiedy Ty kończysz pracę Amerykanie zaczynają. Jakie informacje są niezbędne aby rozmawiać z liniami lotniczymi oraz jak wygląda profesjonalnie przygotowana oferta dla Klienta. Powiemy Ci na jakie elementy zwrócić uwagę oraz jak prezentować oraz czytać oferty frachtu lotniczego. Przejdziemy również przez stronę praktyczna czyli case study. Ty staniesz się operatorem lotniczym a ja będę potrzebował usługi. Będziesz umiał na koniec policzyć ile kosztuję import 300 kg z Shenzen oraz co oznacza skrót SZX.

Podsumujemy na koniec to co najważniejsze aby na koniec z pełną świadomością móc odpowiedzieć na wiele pytań ze strony potencjalnego pracodawcy jak i ewentualnego klienta. Dołącz do świata, który funkcjonuje poza strefami czasowymi a komunikacja nawet przy ograniczeniach językowych jest jak najbardziej możliwa.

3. Gdzie odbywa się szkolenie? 

Szkolenie prowadzone jest w biurowcu Satoria Group, ul. E. Ciołka 13, 01-402 Warszawa. Zapewniamy kawę, herbatę, napoje i przekąski.

4. Kto poprowadzi szkolenie?

Piotr Toczyłowski

Manager i specjalista do spraw spedycji lotniczej.

W branży cargo  od 1999 roku. Zawsze blisko miejsca akcji w transporcie lotniczym, uczestniczył w tworzeniu procesów spedycyjnych,  zarządzał zespołami, poczynając od niewielkiej firmy z kapitałem zagranicznym, na światowych  liderach skończywszy. Aktualne piastuje stanowisko Airfreight Managera w firmie Raben Logistics Polska Sp. z o.o. Do jego obowiązków wciąż należy obsługa klienta, bukowanie, praca w informatycznych systemach, zarządzanie relacjami z  podwykonawcami. 

Na zajęciach Piotr podzieli się długoletnią wiedzą praktyczną z zakresu transportu lotniczego, obowiązujących ograniczeniach i aktualnych możliwościach. Opowie o specyfice pracy, jej mocnych i słabych stronach.  Scharakteryzuje dostępne narzędzia, przedstawi obecne  tendencje rynkowe oraz  oczekiwania pracodawcy. Opisze najczęściej  występujące błędy oraz przypadki, którym należy przeciwdziałać podczas aranżacji transportu lotniczego. Zaproponuje  dobre praktyki pomocne w codziennej pracy.

Całość zajęć w formie warsztatowej będzie „okraszona przykładami z życia” .

Jeśli chcesz poczuć klimat pracy w spedycji lotniczej, uzyskać odpowiedzi na pytania branżowe, czy też  związane ze ścieżką Twojej  kariery specjalisty ds. transportu lotniczego - zapisz się na kurs.

A jeżeli już pracujesz w tej branży, a chciałabyś / chciałbyś podnieść swoje kwalifikacje poprzez uporządkowanie wiedzy – również zapisz się na kurs.ZAPISY - ZAPISZ SIĘ WYSYŁAJĄC MAIL NA SZKOLENIA@INPRACTICE.PL

Udostępnij

Nasza najnowsza kolekcja